  • SVC144FBK
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
VACUUM CLEANER SVC144FBK GOR
SVC144FBK
Stick vacuum cleaner · SVC144FBK
  • Features
  • Technical details
  • Support
  • Related products
Features
Staying power
Constant suction power during operation
Motorized turbo brush-icon
Motorized turbo brush
Easy to store-icon
Easy to store
FlexibleLED-icon
FlexibleLED
2 in 1-icon
2 in 1
Easy to empty-icon
Easy to empty
Extended run time-icon
Extended run time
Perfect for all types of floors
One-click detachable brush roll makes removing long hair quick and easy.
Always at hand
No missed corners
Handheld or upright position
Don’t get your hands dirty
The dirt container is easy to empty. Just release the handle, open it, and shake out the dirt.
Up to 38 minutes of cordless vacuuming
Technical details
General information
Product group
Stick vacuum cleaner
Dust storage
With dust container
Vacuum type
For dry cleaning
Cabinet material
Plastic
Colour of the product
Black
Battery type
Li-Ion
Usage
2 in 1
Efficiency
Motor power (max)
108 W
Suction power
22 W
Battery cell number
4 pcs
Airflow (l/s)
10.5
Dust box capacity
0.6 l
Charging time
6 h
Control
Control
On appliance
Power setting
With button on handle
Soft start motor
Yes
Refill control light
Yes
Battery charge indicator
Cordless
LED illumination
Equipment
Universal brush
Electric turbo
Charging base
At the station
Wheels
Rubberized wheels
Number of wheels
4 pcs
Standard dust filters
1 HEPA filter
Dust filter type
HEPA filter
Accessories
Additional equipment
Brush nozzle
Crevice nozzle
Technical data
Noise level (max)
80 dB(A)
Voltage
14.4 V
Net weight
2.9 kg
Gross weight
4.1 kg
Net weight of motor unit
2.4 kg
Connected load
90 W