  • HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
Hand blender HB600ORAW
HB600ORAW
Quad blade - Sharp and durable Adjustable speed - Complete control
Hand blender · HB600ORAW
  • Features
  • Technical details
  • Support
  • Related products
Features
Quad blade
Sharp and durable
Adjustable speed-icon
Adjustable speed
Complete control
Technical details
General information
Product group
Hand blender
Type of blade
Efficient quad blade
Motor type
DC motor for economic use and durability
Efficiency
Motor power (max)
600 W
Connected load
600 W
Control
Turbo button for immediate power boost
Yes
Pulse operation for shorter mixing cycles
Yes
Easy cleaning
Easy operation
Suitable for making purees
Equipment
Handle
Rubber handle for firm grip
Safety
Overheat protection for extra safety
Technical data
Length of electrical cord
1400 mm
Width of the product
55 mm
Height of the product
400 mm
Depth of the product
55 mm
Width of the packed product
160 mm
Height of the packed product
258 mm
Depth of the packed product
80 mm